Bir Kız Arkadaşı Olan Adam Nasıl Kurtulur

Kime düşeceğine yardım edemezsin. Maalesef, bazen düşkün olduğunuz kişi başkasıyla ilgilenir. Sevdiğiniz erkeğin bir kız arkadaşı olması durumunda, kendinizi suçlu hissetmemelisiniz, ancak durumu olgunlukla halletmelisiniz. Genelde yapılacak en iyi şey, birinin incinmesini önlemek için harekete geçmek ve erkeğe dokunmaktır. Bir kız arkadaşı olan bir erkeğin üstesinden gelmek, durumu anlamak, ilerlemek için adımlar atabilmek ve aklınızdan çıkarmaya çalışın ki gelecekte kendinizi yeni bir insana açabilirsiniz.

Neden onun ilgisini çektiğini anlayın.

Neden onun ilgisini çektiğini anlayın.

İlk başta onun için neyin düşmesine sebep olduğunu düşünün. Görünüşü, kişiliği ya da ikisinin birleşimi olabilir. Kendisini etkilememiş bile olabilirsin ve onu takip etmenin başka nedenleri de var – hayatta savunmasız bir nokta gibi. Sizi neyin çektiğini anlamak, onu bırakmanın ilk adımıdır.

Duygularınızın kaynağını bulmak aynı zamanda yaşadığınız suçluluk duygusundan kurtulmanıza doğru bir adımdır.

Duyguların hakkında düşün.

Duyguların hakkında düşün.

Yaşamakta olduğunuz duyguları yansıtmak için biraz zaman ayırın. Unutma, hissettiğin hiçbir şey yanlış ya da kötü değil. Ona hala aşık olmak, ona kızmak ya da kız arkadaşına küskün olmak sorun değil. Durumu derinden düşünmek, duygularınızı etkilememenizi önler.

Durumla ilgili duygularınızı bir dergide yazın.

Bunun gerçekliğini kabul et.

Bunun gerçekliğini kabul et.

Hala onunla birlikte olmak için cazip gelebilirsin. Ondan devam etmen gerektiğini kabul et. Bir kız arkadaşı var ve sen değilsin. Bunu bazen kabul etmek zordur, ancak bunu yapana kadar onu yenemezsin.

Yolun aşağısında bir kız arkadaşı olmayabilir. Şimdi onunla olamazsınız, ancak bu gelecekte onunla olmayacağınız anlamına gelmez. Yine de, kendi hayatınızı iyileştirmek için ilerleyin.

Arkadaşlarına uzan.

Arkadaşlarına uzan.

Karşılıklı arkadaşlarınız varsa, onlarla konuşmak iyi bir fikir olmayabilir. Durum hakkında güvendiğiniz arkadaşlarınız ve ailenizle konuşun. Seni dinleyebilir ve geri bildirimde bulunabilirler. Geri bildirim istemeseniz bile, düşüncelerinizi seslendirmek, durumunuzu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Flört etmeyi kes.

Flört etmeyi kes.

İlginiz karşılıksız olabilir, ancak sizinle flört ederse, buna bir son verin. Sadece geri flört etmeyi bırakabilir veya ona bu davranış konusunda artık rahat hissetmediğinizi söyleyebilirsiniz. Flört işlemini durdurmak zor geliyorsa sorun değil. Sadece flört etmenin sonunda seni, onun ve kız arkadaşının canını yakacağının farkına var.

Diğer kadın veya metresi olma. Onunla birlikte olabilirsin, ama katılan herkes için bu haksızlık.
Kız arkadaşını senin için terk etmeyi teklif etse bile, bu adımın buna değip değmeyeceğini düşün.
Bunu şu şekilde düşünün: kız arkadaşını sizin için terk etmeye istekli olursa, “en yeni şeyi” bulduğunda size ne yapardı?

Kendini kız arkadaşıyla kıyaslama.

Kendini kız arkadaşıyla kıyaslama.

Bir noktada, neden onun kız arkadaşının yanında olduğunu merak ediyorsun, seninle değil. Bu sağlıklı bir düşünce tarzı değil. Resimlerine bakma ve kendini onunla karşılaştır. Sen kendi başına eşsiz ve harika bir insansın. Bu, sen ve adamın olması gerektiği gibi olmayabilir.

Eğer kız arkadaşı senin arkadaşınsa, duygularını çıkarmadan arkadaşlığı korumaya çalış.

Kendinizi üzgün hissetmenize izin verin.

Kendinizi üzgün hissetmenize izin verin.

Onu yenmek biraz zaman alacak. Çok hızlı bir şekilde mutlu hissetmek ya da derhal devam etmek zorunda hissetmeyin. Ağlamanıza, üzülmenize ve hatta gerekirse bir gün boyunca yatakta yüzmeye başlamanıza izin verin. Kendinizi üzgün hissetmek, daha sonra gerçekten daha iyi hissetmenin tek yoludur.

Sorun çok uzun süre devam ederse, yardım için bir uzmana ulaşın.

Ondan uzak durun.

Ondan uzak durun.

Kendinizi erken aşamalarda onun yanında olmanız gereken bir duruma sokmayın. Onunla flört etmek ya da sevişmeni yeniden canlandırmak çok cazip olurdu. Bir sınıfı paylaşırsanız veya birlikte çalışırsanız, etrafındaki zamanınızı olabildiğince az olarak sınırlamak için çaba gösterin. Bu, hayatınızla ilerlemenize yardımcı olur.

Onu arkadaşın olarak kabul et.

Onu arkadaşın olarak kabul et.

Ayrı bir süre sonra, onu hayatında isteyip istemediğini düşün. Onunla bir ilişkiniz varsa, onu hayatınızda tutmak iyi bir fikir olmayabilir. Eğer bir arkadaş olsaydı, arkadaşlığı sürdürmeye çalışmak doğru olur. Platonik bir ilişkide rahat edip edemeyeceğinizi görmek için yavaşça onunla biraz zaman geçirmeye başlayın.

Teması kes.

Teması kes.

Arkadaşlık işe yaramazsa, hayatında ona sahip olamayacağına karar vermek sorun değil. Onu sosyal medyadan ve telefondan çıkarın. Birlikte vakit geçirmek zorunda kalırsanız arkadaş canlısı olabilir, ancak sizin için sağlıklı olduğunu düşünmüyorsanız onunla temas kurmayın. İstediğini ona sorarsa açıkla.

Biraz egzersiz yap.

Biraz egzersiz yap.

Egzersiz, hem fiziksel hem de zihinsel olarak sizin için harikadır. Vücudunuz için iyi bir şey yapıyorsunuz ve aklınızı adamdan başka bir şeye odaklıyorsunuz. Egzersizden üretilen endorfinler de ruh halinizi artıracaktır. En çok zevk aldığınız egzersiz yöntemini seçin. Koşmak, yoga yapmak, basketbol oynamak, hatta parkta güzel bir yürüyüş yapmak olabilir.

Bir arkadaşınızdan sizinle egzersiz yapmasını isteyin.

Yeni bir hobi edin.

Yeni bir hobi edin.

Yeni insanlarla tanışmak ve yeni etkinliklere maruz kalmak, durumunuzu aklınızdan çıkarmanın harika bir yoludur. Zamanı doldurmanın yollarını bul ve yoluna devam etmek kolaylaşacak. Bir spor takımına katılın, bir sanat dersine katılın veya topluluğunuzda gönüllü olun. Hoşunuza giden bir şey hakkında bilgi edinmek ve pratik yapmak için bu süreyi kullanın.

Bir gün dışarı planlayın.

Bir gün dışarı planlayın.

Düşünmek için biraz zaman harcamak iyidir, ancak duygularınızın sizi evde tutmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Parka, plaja bir gezi planlayın veya bir müzeye gidin. Parkta piknik yapmak kadar basit bir şeyi arkadaşlarınızla bile yapabilirsiniz.

Diğer erkeklerle tanış.

Diğer erkeklerle tanış.

Hazır olduğunuzu hissetmiyorsanız, bunu yapmanız gerekmez. Fakat eğer buna hazırsanız, bir adamı yenmenin en iyi yolu dışarıda başka kim olduğunu görmek. Katıldığınız bir sınıftaki bir adamla konuşabilir, bir çevrimiçi randevu servisini deneyebilir veya bir arkadaşınızın sizi birisiyle tanıştırmasını sağlayabilirsiniz. Hoşunuza gitmeyen biriyle konuşmaya devam etmek zorunda değilsiniz ve denemeden sonra daha fazla zamana ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz tamamen sorun değil.

Categories:   Gençlik

Comments