Airbnb Süper Ev sahibi olmak

Airbnb’nin hizmet modelinin zirvesinde, evlerini açacak kadar zarif misafirlerine üstün bir misafirperverlik sağladığı tanınan Süper Ev Sahipleri var. Airbnb, sizi diğer kullanıcılardan ayıran, konuklarınızın deneyimini gerçekten önemseyen bir ev sahibi olarak seçkin bir ayrılık işareti olan imrenilen bir Superhost rozeti için hak kazanabileceğini düşünenler için birkaç faydalı kılavuz sunmuştur. Şirket tarafından verilen en yüksek sıralamaya ulaşmak için, sık sık konaklamalara ev sahipliği yapmanız, güvenilir bir iletişimci olmanız ve konuklarınıza memnuniyetle karşılayacakları her şeyi sağlamanız önemlidir.

Olabildiğince çok gezi düzenleyin.

Olabildiğince çok gezi düzenleyin.

Bir Airbnb kullanıcısının Superhost statüsüne kavuşması için, temel hizmetin nasıl çalıştığı konusunda oldukça deneyimli olmaları gerekir. Potansiyel Süper Ev Sahiplerinin aktif bir hesap tutmaları ve geçtiğimiz yıl en az 10 seyahate ev sahipliği yapmaları gerekecek. Bu, şirket temsilcilerinin, bir ev sahibi olarak görevlerinizi ciddiye aldığınızı bilmelerini sağlayacaktır.

Mülkünüzünüzü ayda bir kez kullanılabilir hale getirin ve yıl boyunca istediğiniz sayıda kiralamanızı yerine getirin ya da bir kerede hepsini ortadan kaldırmak için yoğun sezonlarda mümkün olduğunca fazla rezervasyon yapın.
Ne kadar çok rezervasyon alırsanız, toplantıda ve konukların umutlarını aşmada kazanacağınız daha fazla deneyim yaşarsınız.

Konuk rezervasyonlarını derhal onaylayın.

Konuk rezervasyonlarını derhal onaylayın.

Kimse görmezden gelinmiş gibi hissetmekten hoşlanmaz. Tüm yazışmaları zamanında takip etmeye çalışın ve nazik ve profesyonel bir ton sürdürün. Konuklarınızın yorumlarına, sorularına ve endişelerine ne kadar çabuk yanıt verirseniz, gözlerinde o kadar güvenilir olursunuz ve gelecek rezervasyonlarda size geri dönme olasılıkları o kadar artar.

Superhost statüsü kazanmayı uman sık bir kullanıcıysanız, ilgilenen taraflara hızlı bir şekilde geri döndüğünüzü ve çatlaklardan hiçbir mesaj atılmadığını görmek için e-postanızı günde birkaç kez kontrol etme alışkanlığı edinin.

Unutmayın ki misafirleriniz, iş fonksiyonları, dar bir tatil penceresi veya bir düğün ya da başka bir önemli olaya seyahat etmek gibi mülkünüzde kalmayı tercih etmek için zamana duyarlı nedenler olabilir.

Misafirlerinize ne bekleyeceklerini bildirin.

Misafirlerinize ne bekleyeceklerini bildirin.

Yakında ikamet edeceğiniz kişiler için mümkün olduğunca yaşam alanınızın bir resmini çizmeye çalışın. Ana odaların her birinin temiz ve tam renkli fotoğraflarını çekin ve evinizin kısa bir açıklamasını ve konuklarınızın orada bulmayı umdukları bilgileri verin. Sunacağınız anlık görüntü, Airbnb kullanıcılarının nerede kaldıklarının en iyi olacağı konusunda bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olacaktır.

Evinizin dışında veya yakınında, çiçek bahçesi, özel bahçe, manzara manzarası veya diğer popüler yerlere yakınlık gibi kiralayıcılar için daha cazip hale getirebilecek özellikleri dahil ettiğinizden emin olun.

Yanlışlıkla yaşam alanınızı, daha fazla rezervasyon alabilmek için olduğundan daha fazla bir şey olarak göstermeye çalışmayın. Sadece misafirlerinizi kendileri için gördüklerinde hayal kırıklığına uğratma riskini taşıyacaksınız.

Rezervasyonlarınızı takip edin.

Rezervasyonlarınızı takip edin.

Bir misafirle anlaşma yaptıktan sonra onurlandırmak için elinden geleni yap. Airbnb Süper Ev Sahipleri, nadiren rezervasyon yaparsa iptal eder. Bu olağanüstü güvenilirlik, konukların güvenebilecekleri ve Süper Ev Sahipleri’ni kendi liglerine yerleştirebilecekleri bir şeydir.

Beklenmedik durumlar bazen evinizi kiralamayı zorlaştıracak veya pratik olmayan hale getirebilir. Bu olduğunda, rezerve ettiğiniz seyahatleri iptal etmeden sorunları çözmek için elinizden gelen her şeyi yapın.

Herhangi bir nedenle bir rezervasyonu iptal etmek zorunda kalırsanız, herhangi bir ek rahatsızlıktan kurtulmaları için konuklarınızı derhal bilgilendirdiğinizden emin olun. Gelecekte mülklerini tekrar indirimli bir oranda kullanmalarını sağlamada yardımcı olabilir.

Mülkünüzün temiz olduğundan emin olun.

Mülkünüzün temiz olduğundan emin olun.

Evinizin, dairenizin, dairenizin veya kabinin temizliği çok önemlidir. Bir sonraki rezervasyonunuzu onaylar onaylamaz, almaya, silmeye, yıkamaya, ovalamaya ve mekanı içte ve dışta gösterilebilir hale getirmeye başlayın. Amaç, bir kişinin orada yaşadığı tüm işaretleri boşaltmak ve böylece misafirin kaldığı süre boyunca mekanınızı kendi haline getirebilmesidir.

Diğer tüm kiralamalarda olduğu gibi, evinizin en fazla kullanım alanlarının (yatak odaları, banyolar ve mutfak ve çamaşır odası gibi) her kalıştan sonra derinlemesine temizlenmesi gerekir.

Kirli veya bozuk bir özellik kullanıcı derecelendirmenizi gerçekten etkileyebilir. Konuklarınızın gördüklerinden memnun kalmalarını sağlamak için en küçük ayrıntılara bile dikkat edin.

Davetkar bir atmosfer yaratın.

Davetkar bir atmosfer yaratın.

Evinizin en son moda mobilyalarla döşenmesine gerek yoktur, ancak mülkünüzün genel tasarımı ve yerleşimi, konuklarınızın kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir ortamsa yardımcı olacaktır. Kendinizi bir ev sahibi olarak onaylayın ve her türlü konforu ve mümkün olanı dikkate almaya odaklanın.

Köylülerinize sabun, şampuan, diş macunu, tuvalet kağıdı ve temiz çarşaf ve havlu gibi diğer konaklama yerlerinde bulabilecekleri temel hükümleri verin.

Mülkünüz özellikle rustik bir sığınak ya da huzurlu bir kaçamak olarak pazarlanmadıkça, kiralayıcılar televizyon, wi-fi ve elektronik ev aletleri gibi lüksleri beklemektedir.

Olası problemleri hemen ele alın.

Olası problemleri hemen ele alın.

Konuklarınızın iyi donanımlı olmayan veya tamiratı olmayan bir mülke girmesine izin vermeyin. Bir taslağı kapatmak veya sızdıran bir çamaşır makinesini tamir etmek üzereyseniz, şimdi tam zamanı. Mülkünüzün düzenli denetimlerini yapın ve cihazların, demirbaşların ve elektronik aletlerin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için bir müteahhit veya tamirci ile birlikte çalışın.

Kiralamanızın konuk geribildirimlerindeki durumu ile ilgili şikayetlerden bahsedin ve bu sorunları sonradan düzeltin.
Çok fazla zaman harcamak istemediğiniz bir mülkü kiralıyorsanız, her şeyin iyi durumda olduğundan emin olmak için periyodik olarak çalışın veya güvenilen bir komşunuzun check-in yaptırması.

Konaklamanızı rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın.

Konaklamanızı rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın.

Ortalama seyahat masrafları hakkında bilgi edinin ve güncel kalın ve mülkünüzün işletme oranlarını buna göre ayarlayın. Eğer yaşadığınız yer yaz aylarında popüler bir turistik yerse, örneğin, biraz daha fazla şarj etmek kabul edilebilir, oysa ki işlerin düştüğü kış aylarında fiyatları düşürmek akıllıca olacaktır. Fiyatlarınızı adil tutmak, daha fazla kullanıcıyı sizinle birlikte kalmaya ve genel olarak daha olumlu bir deneyime sahip olmaya bırakmaya teşvik edecektir.

Mülkünüzün fiyatları, büyüklük, konum, aktivite, yılın zamanı, yakındaki karayolları ve eyaletler arası erişilebilirlik ve insanların seyahat konaklama rezervasyonlarında dikkate aldıkları diğer faktörler gibi şeyleri yansıtmalıdır.

Bölgenizdeki diğer ev sahiplerinin siz ve misafirleriniz için işe yarayan bir figür bulmak için ne istediklerini inceleyin.

Misafirlerinize bölgeye hoş geldiniz.

Misafirlerinize bölgeye hoş geldiniz.

Bir bonus olarak, ev sahiplerine kaldıkları süre boyunca yardımcı olabilecek birkaç ek kaynak sağlayın. Buzdolabında en sevdiğiniz yerel restoranların bir listesini bırakabilir ya da şehirde dolaşmak ve bölgede görülecek ve yapılacak en iyi şeylerden birkaçı hakkında birkaç ipucu verebilirsiniz. Bunun gibi hareketler, konuklarınızın kalış kalitesine gerçekten ilgi duyduğunuzu göstermektedir.

Mutfak tezgahı üzerindeki bir broşür veya kupon yığını, ziyaretçileri şehrinizde bir mola sırasında boş zamanlarını nasıl geçirebilecekleri konusunda ipucu verebilir.
Acil bir durumda veya mülkünle ilgili bir sorun olması durumunda, misafirinizin başvurabileceği bir arkadaşınızın veya akrabanızın adını ve numarasını bırakın.

Kişisel bir tur at.

Kişisel bir tur at.

Konuklarınız geldiğinde etrafta olacaksanız, yerinize kendinize göstermek için biraz zaman ayırmayı düşünün. Sadece el sıkışmak ve yüz yüze görüşmek için yeterince uzun bir süre yapışmak bile sizi ve kiracınızı düzenleme ile daha rahat hale getirebilir. Bu yalnızca geçici ikametgahlarını tanımakla kalmayacak, misafirlerinizi kabul etmede daha aktif rol almanıza ve kendilerini memnuniyetle hissettirmeye adadığınızı göstermenize yardımcı olacaktır.

Misafirlerinize, evlerinin kaldıkları süre boyunca kendilerinin olduğunu vurgulayın. Herkes için neyin uygun olacağını ve neyin yasak olduğunu açıklayın, ancak çok fazla kısıtlama uygulayarak yanlış veya rahatsız edici şekilde çıkmamaya çalışın.
Fiziksel olarak bulunamıyorsanız, hala her şeyin nasıl kurulduğunu ve kiracılarınızın temel gereksinimlerini karşılaması için uygun hale getirdiğiniz her şeyi nerede bulabileceğini açıklayan kısa bir paragraf yazabilirsiniz.

Teşekkür notları gönderin.

Teşekkür notları gönderin.

Konuklarınız gelip gittikten sonra, konaklamasına bir ticari işlemden daha fazla önem verdiğinizi gösterin. Evinizden yararlanmalarının bir zevk olduğunu ve onların beğenilerini bulmak için her şeyi bulmayı umduklarını bilmelerini sağlayın. Konuk ile güçlü bir kişisel bağlantı kurma isteği, normal ev sahiplerini Süper Evlilerden ayıran bir özelliktir.

Mülkünüzün keşfedileceği bir yere not edin ya da misafirleriniz ayrıldıktan sonra e-posta yoluyla saygılarınızı gönderin.
Konukları istedikleri zaman geri gelip mülkünüzde kalmaya davet edin. Bu, sürekli iş ilişkilerinden faydalanmanızı sağlarken devam eden bir ilişki geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Eleştiriden öğrenir.

Eleştiriden öğrenir.

Olumsuz bir incelemeyi bıraktığı için bir ev sahibine kızmak yerine, getirdikleri noktalara dikkat edin ve bir dahaki sefere daha iyi bir deneyim sunmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Göreviniz mümkün olan en iyi hizmeti sunmak olduğundan, konukların aradığı ve onlara nasıl verebileceğiniz konusunda değerli bilgiler aldığınız için şükretmelisiniz.

Bazen bir misafirin tutuşları kişisel tercih meseleleri üzerinde olabilir, ancak birden fazla incelemede aynı konudan bahsedilirse, değişmeyi veya iyileştirmeyi düşünebileceğiniz bir şey olabilir.
Tüm eleştirel eleştiriler haklı değildir. Zor veya asılsız ikametgahlar, özellikle Airbnb’nin sözleşme anlaşmalarını ihlal edenler, şirkete rapor edilmelidir. Bu, bırakabilecekleri olumsuz geri bildirimlerin bir Süper Ev sahibi olarak ününüze zarar vermesini önler.

Categories:   Travel

Comments