Birini Sevip Sevmediğinizi Nasıl Bilirsiniz?

Gerçekten aşık olup olmadığını bulmak korkutucu görünebilir, ama endişelenme! Araştırmayı yaptık ve çoğu insan için aşık olup olmadığınızı anlamanın en iyi yolu geri adım atmak ve ilişkinizi nesnel olarak incelemek . Bu kişinin duygularınızı nasıl etkilediğini öğrendikten sonra, etraflarında nasıl davrandığınızı düşünün. Ekstra cömert, fazladan millere gitmeye istekli ve gerçekten başarılarından dolayı heyecanlı mısın? Aşk olabilir!

Duygularınızın nasıl geliştiğini takip edin.

Duygularınızın nasıl geliştiğini takip edin.

Aşkını ilk gördüğünde tekrar düşün. Hala aynı hissediyorsanız ya da o zamandan beri duygularınız büyüdüyse hatırlamaya çalışın. Genel olarak “ilk görüşte aşk” olarak adlandırılan şey, aslında ani bir fiziksel çekicilik olduğu için can sıkmadır. Öte yandan, aşk, zaman zaman yalnızca çekimden daha derin bir şeye doğru artar.

Artılarını ve eksilerini bir listesini yapın.

Artılarını ve eksilerini bir listesini yapın.

Neyi sevip neye sevmediğinizi sevmediğinizi düşünün. Sebeplerinizi kağıt üzerinde görmek, duygularınızı daha iyi değerlendirmenize yardımcı olabilir. Dezavantajlarına dikkat etmek, tutkularınıza biraz soğuk su akacak ve sevdiğiniz şey hakkında biraz daha net düşünmenizi sağlayacaktır. Her iki tarafı da mümkün olduğu kadar yapın. Her bir profesyonel veya aleyhtarın ne kadar büyük veya önemsiz olduğu konusunda endişelenmeyin. Akla gelen her şeyi yazın. Şunları içerebilir:

Artıları: yakışıklı, nazik, konuşabileceğim biri
Eksileri: düzensiz, zaman zaman olgunlaşmamış, muhtaç olabilir

Listenizi değerlendirin.

Listenizi değerlendirin.

Artılarınızı ve eksilerinizi gerçeğe mi bakıyorsunuz yoksa ezilmenizin idealize edilmiş bir görüntüsünü inceleyin. Hangi profesyonellerin duygularınızı yoğunlaştırdığını ve hangilerinin nasıl hissettiğinizi etkilemediğini daire içine alın veya vurgulayın. Bu nedenlerin önemsiz veya önemli olup olmadığını değerlendirin. Tüm kişiyi kabul edemiyorsanız (kusurlar ve hepsi) aşık değilsiniz.

Örneğin, onların cömertliklerini değerlendirmekle veya konuşmalarla meşgul olmakla meşgul olduğunuz için, onların dağınıklığını görmezden gelirseniz aşık olabilirsiniz.
Öte yandan, eğer görüşlerini sıcak ve bulanık hissettirirse aşık olamazsınız, ancak onlarla bir gelecek hayal edemezsiniz.

Empati kontrol edin.

Empati kontrol edin.

Size iyi veya kötü haberler söylediklerinde mutluluklarını veya üzüntülerini paylaşıp paylaşmadıklarına dikkat edin. Örneğin, ezilme duyduğunuzda büyükannenizin öldüğünü söylediğinde yırtılmaya başlarsanız, acılarını hissedersiniz. Bu, aşık olduğunun iyi bir işareti.

Etrafta olmadıklarında nasıl hissettiğinizi değerlendirin.

Etrafta olmadıklarında nasıl hissettiğinizi değerlendirin.

“Seni özlüyorum” derken kastettiğinizi sorun. Onlardan kaçmak için bekleyemeyeceğiniz zamanlar olup olmadığına dikkat edin. Gerçekten onların her zaman veya çoğu zaman yanlarında olmalarını istiyorsanız, muhtemelen aşktır. Kendinizi, birlikte olduğunuz zaman “ben” zamanınızı sabırsızlıkla planlarken bulursanız, bu sadece etkilenmektir.

Gelecekteki planlarınızı analiz edin.

Gelecekteki planlarınızı analiz edin.

Hayatınızı beş veya on yıl içinde düşünün. Kariyer değişikliklerinin, çocukların ve yer değiştirmelerin etkisini düşünün. Bu kişiyle küçük ve hayati tehlike arz eden hastalıklarla karşı karşıya olup olmadığınızı düşünün. Yaşlandıkça, onlarla ya da sizinle ilgilendiklerini düşünmeyi düşünün. Bu kişiyle uzun vadeli bir gelecek hayal edebiliyorsanız, muhtemelen aşktır.

Bu kişinin sizi değiştirip değiştirmediğini düşünün.

Bu kişinin sizi değiştirip değiştirmediğini düşünün.

Bu, kişiliğiniz için tam bir 180 yaptığınız anlamına gelmez. Aksine, ezilme sonucu ufkunuzu genişletip genişletmediğinizi düşünün. Örneğin, belki de hafta sonunu, aşkını yeniden ormanlık bir projede onlara katılmanı istemeden ağaç dikmek için harcamayı düşünmedin. Artık bunu yaptınız, bu yeni doğanın doğa ile olan bağlantısını hissediyorsunuz ve hepsini onlara borçlusunuz. Bu kişinin seni daha iyi bir şekilde değiştirdiğini hissediyorsan, aşk olabilir.

Sıradan şeylerin seni nasıl etkilediğine dikkat et.

Sıradan şeylerin seni nasıl etkilediğine dikkat et.

Bir dahaki sefere ve eziklerin birlikte, sıradan şeyleri beraberinde getirmediklerinde ne yaptığınızı nasıl hissettiğinize dair zihinsel bir not alın. Örneğin, normalde market alışverişlerinden nefret edersiniz, ancak birdenbire beklerler çünkü sizinle birlikte olacaklar. Bu, aşık olabileceğinin bir işareti. Öte yandan, hala gözyaşlarından sıkılıyorsanız ve eğlenceli bir şeyler yapmak için sabırsızlanıyorsanız, muhtemelen sadece etkileyicidir.

“Yeşil gözlü canavarı düşünün.

“Yeşil gözlü canavarı düşünün.

“Eleştirin potansiyel rakiplerinle konuştuğunda ne hissettiğini fark et. Potansiyel rakipler ezme ile flört ettiğinde nasıl hissettiğini not al. Ayrıca, aşkınızın flört sonucu ilginizi kaybedebileceğinden şüphelendiğinizi de düşünmelisiniz. Periyodik kıskançlık aslında sizi biraz daha sıkı birine bağlamak isteyebileceğiniz, sağlıklı bir tepkidir. Aslında, eğer hissedersen, aşık olabilirsin.

Öte yandan, şüpheliyseniz ve ezilinizi gözetme dürtüsünü hissediyorsanız, aşk değildir. En azından sağlıklı aşk değil. Muhtemelen ‘takıntı’ haline geçmenin ötesine geçti.

Biraz mola ver.

Biraz mola ver.

Diğer insanlarla birlikteyken, ayrılıp karış. Konuşmaya dahil olmak için elinizden geleni yapın. Kendinizi bir zon yaparken ve ezilme için etrafta bulursanız, sevgi potansiyeli oradadır. Size bir bakışta çalmalarını yakalarsanız, duygu karşılıklı olabilir.

Fiziksel reaksiyonlarınızı not edin.

Fiziksel reaksiyonlarınızı not edin.

Eleştirin etrafındayken istemeden yanıt vermeyi düşün. Hızlı kalp atış hızı, sıcak basma, titreyen el ve terli avuç içi için dikkat edin. Birden ne söyleyeceğinden korktuğunuzu fark etmeyin. Bu gibi tepkiler sevgiye değil, şehvet ve sevgiye işaret ediyor.

Cömertliğini değerlendirin.

Cömertliğini değerlendirin.

Sahip olduklarınızı bu kişiyle ne sıklıkta paylaştığınızı (veya ne kadar hazırlıklı olduğunuzu) düşünün. Açık artırmada yeni aldığınız o nadir vinil albümünü ödünç almak istediklerini düşünün. Paylaşırsanız veya paylaşmaya istekliysen, aşk olabilir.

Ne sıklıkla fedakarlık yaptığınızı düşünün.

Ne sıklıkla fedakarlık yaptığınızı düşünün.

Bu, kariyer planlarınızdan vazgeçmeniz veya ezilmenizin sizden faydalanmasına izin vermek anlamına gelmez. Günlerini aydınlatmak için biraz vermek anlamına gelir. Bu kişinin son hastalandığını düşünün. Hafta sonunu kaçırmak için izlemekten vazgeçersen, aşık olabilirsin. Öte yandan, ilk tepkiniz şikayet ederse, en iyi ihtimalle etkileyicidir.

Yansıtmaya dikkat edin.

Yansıtmaya dikkat edin.

Aşk seni rahatlatıyor. Rahat durumlarda, farkında olmasanız bile diğer kişilerin eylemlerini taklit etmeniz muhtemeldir. Neredeyse tamamen aynı anda bir yudum kahve alarak kendinizi yakalarsanız zihinsel bir not alın. Sevgi için kesin bir işaret değil, ihtimalini artırıyor.

Başarılarına verdiğiniz yanıtları değerlendirin.

Başarılarına verdiğiniz yanıtları değerlendirin.

Bu, özellikle ezilme başarısız olduğunuz bir şeyde başarılı olduğunda önemlidir. Mesela, istediğin terfi ile ödüllendirildiler. İlk tepkiniz bir parti vermekse, muhtemelen aşık olursunuz. Öte yandan, hayal kırıklığına uğramış bir “Bu çok hoş” lafını kırarsanız ve günün geri kalanında bunlardan kaçınırsanız, bu sadece can sıkmadır.

Daha büyük sosyal çevrenizi düşünün.

Daha büyük sosyal çevrenizi düşünün.

Bu kişiyle tanıştırdığınız arkadaş veya aile üyesi sayısını (veya tanıştırmak istediğiniz kişiyi) düşünün. Kendinize bu kişiyi sevmelerinin ne kadar önemli olduğunu sorun. Onları en iyi arkadaş (larınız) ve en yakın aile üyelerinizle tanıştırdıysanız ve onları gerçekten bu kişiyi sevmelerini istiyorsanız, aşık olabilirsiniz.

Categories:   İlişkiler

Comments