Kutsal Ruh ile Doldurulması Gerekenler

“Kutsal Ruh’la Doldurma” kavramını anlamanın birkaç yolu vardır. Bazı insanlar bunun dönüşümde gerçekleştiğini öğretiyor: biri İsa’dan kalbini istediğinde. Diğerleri, dolgunun inancının büyümesi sırasında bir noktada gerçekleştiğine inanmaktadır: vaftizde ya da sadece Ruh karar verdiğinde. Yine de diğerleri, Ruh’un doldurulmasının yeryüzünde Tanrı’nın spesifik görevlileri için hizmetkarları aracılığıyla kullanılan geçici, durumsal bir olay olduğuna ve bir Hristiyan hayatı boyunca birçok kez olabileceğine inanıyor. Kişisel inançlarınız ne olursa olsun, çeşitli Scriptural adımlar kesinlikle katılır.

Zihnini aç.

Zihnini aç.

Çoğu insan inatçı olmaktan suçlu. Belki herşeyin yolunda gittiğini ve doğru cevapları bildiğini düşünüyorsun, ama gerçekten Kutsal Ruh’la doldurulmak istiyorsan, belki de hala öğrenmen gereken birkaç şeyin olduğunu kabul etmek zorundasın. Zihninizi tüm olasılıklara açın, böylece Tanrı önderlik edebilir.

Ruhunu aç.

Ruhunu aç.

Muhtemelen ayrıca, Tanrı’yı ​​tanıdığınızı düşünebilirsiniz, ve yapabilirsiniz, ancak bu ancak kendinizi yeni bir ruhsal deneyime açmanız durumunda size yardımcı olabilir. Tanrı’ya kim olduğunu söyleyemezsin, sadece O sana gösterebilir. Yeni ibadet yolları bulun veya ruhunuzu açmak için diğer kiliselerin nasıl çalıştığını görün. Tanrı, yaptığınız zaman size doğru yolu gösterecektir.

Başkalarından manevi tavsiyeler dinlemeyi bırak.

Başkalarından manevi tavsiyeler dinlemeyi bırak.

İsterseniz bu tavsiyeyi okumayı bile bırakabilirsiniz, ancak en önemlisi kendi kararınızı kullanmaya başlamaktır. Tanrı size bir sebep verdi. Sizin için Tanrı’nın sözünü yorumlayacak birine ihtiyacınız yok, İncil’i okuyabilirsiniz. İncil’i herkesten daha iyi okuyana kadar araştırma yapabilir ve öğrenebilirsiniz. O zaman, Tanrı’nın ne istediğini söylemek için kendi kararını kullan. Yoldan sapmana izin vermez … ama bilge bir adamın bir keresinde, “Bir kitaptan çeken bir adamdan kork” dedi.

Özellikle, Kutsal Ruh’la dolu olduğunuzu bilmek için dilleri konuşmanız gerektiğini söylemeye çalışanlara karşı dikkatli olun. Dilde konuşmak bir manevi armağandır, ancak Kutsal Ruh’un sizi doldururken size verebileceği 15 manevi armağandan biridir. Kutsal Ruh insanlara Eylem 2’de girdiğinde, dilleri konuşur, evet. Ancak bunlar saçma sapan dillerden ibaret değil. Tanrı, farklı ülkelerden insanlara birbirleriyle dil engelleri karşısında konuşma yeteneği verir. Bunun anlamı Kutsal Ruh’la doldurulmanın, farklılıkların üstesinden gelmek ve Tanrı aşkıyla bir araya gelmekle ilgili olduğu anlamına gelir.

Cevaplar için kalbinize bakın.

Cevaplar için kalbinize bakın.

Kendinizi Tanrı’ya açtığınızda ve ölümlülerin ağzından çıkan her kelimeyi bir sonraki müjdemiş gibi dinlemeyi bıraktıktan sonra kalbinize bakın, ihtiyacınız olanı bulacaksınız. Bu, inancınızı arttıracak ve kalbinizi Kutsal Ruh’un sizi ilave bir şekilde doldurması için açacaktır. Her Hıristiyan, kurtarıldıklarında Kutsal Ruh’u alır, ancak istediğiniz zaman Tanrı’nın Kutsal Ruh’u doldurmasını isteyebilirsiniz. Tanrı kalbini bilgisiyle doldurdu ve oraya baktığında ve sana doğru hissettirdiğini düşündüğünde, aradığın şeyi bulacaksın. Tanrı sizi yanıltmayacaktır. Şeytanın hileleri olabilir ama onları gördüğümüzde, kalbimizde olduklarını biliyoruz.

Kendini incitmeyi bırak.

Kendini incitmeyi bırak.

Muhtemelen şu an hayatta zor anlar yaşıyorsun. Bu yüzden Tanrı ile daha iyi bir ilişki arayışındasın, değil mi? Bu ilişkiyi Tanrı ile isteyin ama kendinize saygı göstererek başlamanız gerektiğini unutmayın. Hayatınızı zorlaştıran şeyleri yapmayı bırakın ve kendinize saygı duymaya ve daha iyi bir yaşam için çalışmaya başlayın. Kutsal Kitap bize, “Öyleyse, kardeşlerim, Tanrı’nın rahmeti yüzünden, bedenlerinizi Tanrı’ya merhametli ve sevindirici bir yaşam kurbanı olarak sunmaya teşvik ediyorum. Bu sizin uygun rahibe hizmetinizdir. Bu dünyanın kalıpları, ama Tanrı’nın iradesinin ne olduğunu, neyin iyi, hoş ve olgun olduğunu anlayabilmeniz için zihinlerinizi yenileyerek dönüştürülün. ” (Romalılar 12: 1-2). Bunun anlamı siz Tanrı için en önemli şeysiniz ve hayatınızı iyi yaşamanız ona teşekkür etmenin en iyi yolu. Önce bunu yapın, sonra Kutsal Ruh için hazır olacaksınız.

Test edildiğinde hayatınızdaki zamanları düşünün.

Test edildiğinde hayatınızdaki zamanları düşünün.

Sürecin bir sonraki kısmı Kutsal Ruh’a yaşamınızda bir yer vermekle ilgilidir. O yerin geçmişte nerede olduğunu bularak başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki zamanları gerçekten zor ya da inancınıza meydan okuyan zamanları düşünün. Bir arkadaşınızla tartışmak gibi küçük şeyler değil, sevilen birisini kaybetmek veya gerçekten ihtiyaç duyduğunuz bir işten kovulmak gibi büyük şeyler.

Test edilme nedeninizi düşünün.

Test edilme nedeninizi düşünün.

Bu testlere bakın ve bu durumlarda neden test edildiğinizi düşünün. Bu durumlardan çıkan iyi şeylere veya öğrendiğiniz derslere bakın. Tanrı’nın neden bu zamanlarda sizi test ettiğini ve deneyimlerinizden ne elde etmenizi istediğini öğrenin.

Şimdi sizi test etmek için Tanrı’nın nedenini anlayın.

Şu anda hayatınızdaki denemelere bakın. Herkesin elinde. Bunlar büyük veya küçük olabilir. Şimdi neden test ediliyorsun? Tanrı’nın şimdi size ne söylemeye çalıştığını bir düşünün. Belki daha önce dersinizi, erteleme veya coveting veya kıskançlık hakkında bir şey öğrenmediniz ve şimdi de Tanrı yeniden deniyor. Belki de tamamen yeni bir derstir. Başarısızlıklarına bakın ve Tanrı’nın sebeplerini bulacaksınız.

Denemelerinizde Tanrı’nın derslerini görün.

Tanrı’nın sizi test etme nedenlerini bulduğunuzda, yaşadığınız deneyimlerden ders alın. Kutsal Ruh’un yaşamınızı ve etrafınızdakilerin yaşamlarını iyileştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini görün.

Onun rehberliği için minnettar olun.

Onun rehberliği için minnettar olun.

Size getirdikleri dersler için Tanrı’ya ve Rabbinize İsa Mesih’e şükredin ve şimdi yaşamınızdaki rolünü takdir edin. Kutsal Ruh’un yaşamınızda sahip olduğu bu yeri tanıdığınızda, Kutsal Ruh’la daha iyi doldurulabileceksiniz.

Allah’a dua et.

Dua ederek Tanrı ve Kutsal Ruh’u yaşamınıza sokmaya başlayın. Özel veya kilisede yapabiliyorsanız, her gün dua edin. Sadece Tanrı ile konuşun ve bu manevi zamana alışmaya alışın. Zamanla, dua ettiğiniz her zaman ve normalde gününüze gittiğinizde Kutsal Ruh’la dolu hissedeceksiniz.

Övgü şarkılarını söyle.

Övgü şarkılarını söyle.

Kutsal Ruh’la bağlantı kurmakta sorun yaşıyorsanız, Tanrı’ya daha fazla bağlı hissetmenin ortak bir yolu şarkı söylemektir. Tanrı’ya övgü şarkıları söyler ve ruhsal hissin bedeninizi ve ruhunuzu doldurmasına izin verir. Hard rock’tan müjde korolarına kadar pek çok harika övgü şarkısı var. Neredeyse herhangi bir ruh hali veya çektiğiniz herhangi bir deneme için bir şarkı bulabilirsiniz.

İyi bir Hristiyan olmakta güçlük çekiyormuş gibi hissettiğinizde, Damion Suomi’nin “Aslan, Ram ve Balık” ı dinlemeyi deneyin.
Hayatta kazanabileceğini hissediyorsan, “Gözü serçede” diy.
Mesih’te mutlu ve yerine getirilmiş hissediyorsanız, “Yalnız Mesih” i deneyin.

İncili oku.

İncili oku.

Kutsal Kitap’ı Tanrı’ya ve Kutsal Ruh’a daha yakın hissetmek için okuyabilirsiniz. Tüm yolu okumak istemiyorsanız, Kutsal Ruh’un sizi sizin için doğru bölüme yönlendirmesine izin vermek için rastgele çevirin.

Papaz veya rahiple konuş.

Papaz veya rahiple konuş.

Rahibin, papazın veya diğer tercih edilen manevi liderinle uzun ve güzel bir konuşma yap. Özel olarak seçilmiş bazı bölümlerden geçmenize, sizi bir duaya yönlendirmenize veya Tanrı’nın elini hayatınızın denemelerinde bulmanıza yardımcı olabilirler. Unutmayın, her kelimesini izlemenize gerek kalmazken, manevi liderler size yardım etmek için oradalar ve yalnız ve kafanız karıştığında çok yararlı olabilirler.

Diğer Hıristiyanlarla zaman geçirin.

Diğer Hıristiyanlarla zaman geçirin.

Okulda gruplar halinde buluşabilir, tam bir kiliseye gidebilir veya yalnızca tanıdığınız diğer Hıristiyanlarla takılabilirsiniz. Dua etmek ve denemeleriniz hakkında konuşmak için bir araya gelmek, Kutsal Ruh’u yaşamınıza ve onlarınkine getirmenize gerçekten yardımcı olacaktır!

İsteğini Tanrı’ya teslim et.

Sadece herşeyi bildiğinizi ve işlerin gerçekte nasıl olduğunu bildiğinizi varsayarak, Tanrı’nın size göndermeye çalıştığı işaretlere yaklaşabileceğini farz ediyorum. Belki de iyi bir adamın evlenmesi için dua ediyordun, ama ofisteki yeni adamı görmezden geldin çünkü o senin hayal ettiğin şey değildi. Durum ne olursa olsun, her şeyi kontrol etmeye çalışmayı bırakın ve sadece geriye yaslanıp hayatınıza bakın. Hayat yolunu olduğu gibi kabul edin ve olduğu haliyle takdir edin.

Sözünü dinle.

Sözünü dinle.

Tanrı, size belli bir yol izlemenizi istediğinde işaretler gönderir. Kutsal Ruh’la ne kadar çok iletişim kurar ve sizi doldurmasına izin verirseniz, Tanrı’nın size ne söylemeye çalıştığını görecek kadar uzun süre kendinizi mevcut durumunuzdan çıkarmak o kadar kolay olacaktır.

Hakim kendiniz için doğru ya da yanlış.

Hakim kendiniz için doğru ya da yanlış.

Evde, okulda, kilisede, hatta sadece TV izliyor olsanız bile, neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylemeye çalışan insanlar olacaktır. Çok karışık mesajlar alırken, kendi ahlaki pusulasına bakmayı unutma. Sadece diğer insanların size verdiği geri beslenen bilgileri değil, Tanrı’nın size neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylediği ruhunuzun o kısmını da.

Eğer bir manevi lider veya diğer güvenilir bir kişiden rahatsızsanız, (eşcinseller kötüdür, hayvanlar yardım almadan evrimleşmiştir, ne olursa olsun), kendinize gerçeğin ne olduğuna karar vermek için kendinize bakın.
Bunu yapmak zor olabilir ve bir sonuca varmadan önce bir konuyu araştırmak ve dua etmek için çok zaman harcamanız gerekebilir, ancak sorun değil. Gerçek genellikle zor kazanılır, ama en tatlı ödül ve Kutsal Ruh ile ilişkinizde daha rahat edersiniz.

İyi işler yapın.

İyi işler yapın.

Dışarı çıkıp iyi işler yaptığınızda, çoğu zaman Kutsal Ruh’la dolu hissedeceksiniz. Hem dünyayı daha iyi bir yer haline getirirken hem de herkese umut ve kurtuluş sağladığınızda Tanrı ve İsa hem de memnunlar. Büyük yollarla gönüllü olabilir ya da sadece küçük yollarla yardım edebilir, bir göreve gitmek veya İnsanlık için Habitat ile ev inşa etmek veya her şeyi yerel çorba mutfağınıza bağışlamak için her şeyi yapabilirsiniz. Size uygun olanı yapın.

Bazen insanları Mesih’e getirmenin, onlara anlatmak yerine Tanrı’nın sevgisini göstermenin daha kolay olduğunu unutmayın. Evangelizing her zaman en iyi yol değildir!
Tanrı’nın tercih ettiği sebepler hastaları iyileştirmek, fakirlere yardım etmek ve ezilenleri teslim etmek. Kendinizi Mesih’e daha da yakınlaştırmak için gerçekten bu tür şeyleri bulun ve onlara yardım edin.

Adamını sev.

Adamını sev.

İsa bize, sevdiğiniz insanı sevmenin en önemlisi olduğunu, yalnızca ikinciyi (hemen hemen) sevmenin Tanrı’yı ​​sevdiğini öğretti. Eğer ibadet edip günlük hayatınıza devam ederken Kutsal Ruh tarafından gerçekten dolu hissetmek istiyorsanız, dostunuzu severek Hıristiyan bir yaşam sürdürdüğünüzden emin olun. Onu yargılamayın, çünkü Tanrı ve başkaları tarafından yargılanmaz. Ona yardım et ve rahatlat.

Başkalarını Mesih’e getir.

Mümkünse başkalarını Mesih’in sevgisine getirin. Bunu yapma, çünkü Tanrı ile kek puan kazanmak istiyorsun. Bu işe yaramaz. Başkalarını Tanrı’ya getirmeye yardım edin, çünkü O’na gelmek onların hayatlarını daha iyi hale getirecektir. Daha mutlu ve sağlıklı olacaklar ve daha önce aldıklarından daha iyi kararlar alacaklar.

Onlara Hristiyanlığın inançlarından ve Mesih’in bilgeliğinden bahsedebilir ya da sadece sizinle birlikte ibadet etmelerini sağlayabilirsiniz, böylece her şeyin ne olduğunu görebilirler.
Asla kimseyi Mesih’e itmeyin ya da daha az hissetmelerini sağlayın çünkü inanmazlar. Bu sadece insanları uzaklaştırır.

Categories:   Felsefe ve Din

Comments