Pugling Eğitim Nasıl

Eğer bir puggle varsa, cinsin ne kadar zevkli, meraklı ve dikine bilirsiniz. Bir boksör ve bir beagle arasındaki bu haç yemek seven için ünlüdür. Her ne kadar pugglelar yiyecekleri arayarak kolayca dikkati dağılmış olsa da, puggle’ı eğitmek için motive edebilirsiniz. Yemekleri ödül olarak kullanmak için basitçe puggle’ın en iyi nasıl öğrendiğini öğrenin. Yakında puggle’ınızı temizleyebilecek ve temel komutları öğretebileceksiniz. <a

Yiyecek işlemlerini elinizde tutun.

Yiyecek işlemlerini elinizde tutun.

Yeni köpek eğitimi yöntemleri, köpeğinizi cezalandırmak yerine ödüllendirmenizi ve teşvik etmenizi önerir. Neyse ki, puggle gıda ödülleri için neredeyse her şeyi yapacak. Pugnuzun günlük köpek maması rasyonunu veya diğer sağlıklı yiyecekleri bir ödül olarak kullanabilirsiniz. İkramları cebinizde tutmayı düşünün; böylece puggle’ınızı gün boyunca herhangi bir noktada eğitebilirsiniz.

Köpeğinizin günlük yemek rasyonunun yerine sağlıklı beslenmeleri için, öğünlerde aldığı yiyecek miktarını azaltmanız gerekebilir. Eğitimin yüzünden puggle kilo almasını istemezsin.

Antrenman için sert cezalar kullanmaktan kaçının.

Antrenman için sert cezalar kullanmaktan kaçının.

Asla cezalandırmak için boksörünüze çarpmayın veya bağırmayın. Köpeğiniz sert tedaviye cevap verebilse de, neyin uygun olup olmadığını öğrenmek yerine ceza korkusundan hareket ediyor. Sert tedavileri kullanmak, köpeğinize neden korktuğunuzu anlamadığından, sizi korkutmayı öğretir.

Fiziksel ceza, boksörünüzü sinirli veya endişeli yapabilir. Bu, köpeğinizi agresif yapan, bastırılmış öfke sorunlarına neden olabilir.

Olumlu takviye kullanın.

Olumlu takviye kullanın.

Puggle, ödül bazlı eğitime iyi cevap verecek. Bunu yapmak için, bir komutu izleyen köpeğinizi ödüllendirin. Yiyecekleri kullanabilir, sözel övgü kullanabilir veya oyuncaklar ile oyun oynayabilirsin. Sadece köpeğinizin en çok neye sahip olduğunu bulun ve bunu bir ödül olarak kullanın. Eğer puggle dağınık görünüyorsa, basit komutlar için basit ödüller kullanın. Daha büyük komutlar için daha heyecan verici veya lezzetli ödüller kazanın. Bu şekilde, köpeğinizin dikkatini gerçekten lezzetli ödüller ile ödüllendirin.

Olumlu pekiştirici, puggle’ınızı size daha sadık hale getirecek, çünkü ikramiye kazanmak için fırsatları izleyecektir.

Tıklayıcınızı eğiten tıklayıcıları düşünün.

Tıklayıcınızı eğiten tıklayıcıları düşünün.

Bir tıklama cihazı satın alın ve köpeğinize, bir komuta uyması için tıklama sesini bir ödül ile ilişkilendirmesini öğretin. Bunu, cihazı tıklatarak ve puggle’ınıza bir yiyecek muamelesi vererek yapabilirsiniz. Puggle’ınızı çalıştırırken, cihaza tıklamanız ve bir komuta uyduğunda bir tedavi vermeniz gerekir. Puggle, uygun davranışı tıklayıcı sesle ilişkilendirmeyi öğrenecektir.

Örneğin, puggle’ınıza gelmesini öğretiyorsanız, köpeğiniz yönünüze döner dönmez tıklamaya başlayın. Size gelene kadar tıklamaya devam edin ve komutu tamamladığında bir ödül verin.

Eğitim seanslarını kısa tutun.

Eğitim seanslarını kısa tutun.

Su birikintinizin kısa bir dikkat süresi vardır, bu nedenle gün boyunca aralıklarla birkaç 5 dakikalık egzersiz seansları yapmanız gerekir. Bu, uzun bir antrenman seansından daha iyidir. Pugling’in konsantrasyonu arttıkça, egzersiz seansının uzunluğunu kademeli olarak artırabilirsiniz. Antrenmanınız mutlu ve mutlu iken eğitimi daima bitirin (kuyruğunun sallandığını fark edeceksiniz). Bu şekilde puggle bir sonraki antrenman seansına gidecektir.

Eğer puggle antrenman sırasında dikkatini dağıtırsa, yapabileceğini bildiğin basit bir komut ver ve oturumu sonlandır. Bu oturumu olumlu bir notla sonlandıracak.

Puglinginize sabırlı olun.

Puglinginize sabırlı olun.

Puggle’ın aniden sönüp bir kokuyu takip etme eğiliminde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu, beagle ırkının iyi bilinen bir özelliğidir ve antrenmanların antrenman zorluğunun nedenlerinden biridir. Unutma, puggle zeki bir köpek. Çok fazla eğitim saati için hazırlıklı olun ve cesaretiniz kırılmasın.

Gece boyunca sonuç beklemeyin. Eğitim tutarlı bir çaba ve uygulama alacaktır.

Puggle’ınızı hemen eğitmeye başlayın.

Eve getirdiğiniz andan itibaren puggle’ınızı eğitmeye başlamalısınız. Puggle’ı doğrudan tuvalette olmasını istediğin yere götür. Köpeğinizi yerinize yerleştirin ve tuvalete giderse sözlü övgü ile ödüllendirin. Çok fazla sözlü övgü, köpeğinizi doğru yerde beklemeye ve tuvalete çekmeye teşvik edecektir.

Köpeğinizin uyuyacağı ve yemek yiyeceği bir köpek yavrusu odası kurduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, puggle’ınız evin etrafında dolaşmaz ve bu da ev eğitimini zorlaştırabilir.

Hamuru bir antrenman programına koy.

Hamuru bir antrenman programına koy.

Genç bir boksörünüz varsa (yaklaşık 8 hafta ya da daha az) köpek yavrusu her 20 ila 30 dakikada bir dışarı çıkar. Daha yaşlı bir su birikintiniz varsa, köpekleri yemekten yaklaşık 20 dakika sonra tuvalet yerlerine götürün çünkü çoğu köpek yemeklerden sonra tuvalete gitme eğilimindedir. Köpeğiniz dışarıdaysa ve ortadan kaldırılması gereken belirtileri gösteriyorsa, kaldırın ve tuvaletin üzerine koyun.

Köpeğinizin tuvalete gitmesi gerektiğine dair işaretler arasında konsantrasyonla koklama veya nesnelere gizlice girme vardır.

Kazaları derhal temizleyin.

Kazaları derhal temizleyin.

Tamamen evinizi eğitmeden önce, su kaynağınız muhtemelen birkaç kaza yaşayacaktır. Sakince tepki verin ve kazayı hemen temizleyin. Köpeğin tekrar tuvalete gitmemesi için pisliği iyice temizlediğinizden emin olun. Hayvan idrarını çıkarmak için tasarlanmış bir enzimatik temizlik ürünü kullanmanız gerekecektir.

Köpeğinizi cezalandırmaktan kaçının, çünkü ceza yanlış yerde tuvalet yapma eylemiyle ilişkilendirilmez.

Pugling için bir sandık hazırlayın.

Pugling için bir sandık hazırlayın.

Bir süre evde olmayacağınız zaman, köpeğinizi güvenle sanmanız gerekebilir. Tam yetişkin bir puggle’ın tamamen dönmesi için yeterince büyük bir kasa satın alın. Yetişkin puggle’lar genellikle 15 ila 30 pound arasında olduğundan, 24 ila 24 inç arasında bir sandık gerekir. Rahat bir yatak, su kabı ve bazı oyuncaklar ile doldurun. Bu şeyler puggle rahat ve güvenli hissettirecek.

Bir sandıkta kalmak köpeğinize bir miktar mesane kontrolü öğretir, çünkü puggle sandıklarını kirletebilir.
Puggle’ın keşfetmesi için sandıktaki yiyecekleri bırak. İçeri girip atıştırmaya bırakın, fakat kapıyı açık bırakın.

Köpeğini sandığı kullanmayı öğret.

Köpeğini sandığı kullanmayı öğret.

Kapıyı açık tutarken, boksörün rahat sandığı tanımasına izin verin. Köpeğiniz sandığı birkaç kez kontrol ettikten sonra, sadece birkaç saniye boyunca kapıyı kapatmaya başlayın. Sakin kalırsa, puggle için övgü. Kapıyı kapalı tutma sürenizi aşamalı olarak uzatın, böylece su çekişiniz kapı açıkken olduğu kadar mutlu olur.

Ağladığınızda puglenmenize izin vermekten kaçının (tuvalete ihtiyaç duymadığınızdan emin olduğunuz sürece). Bunu yapmak, köpeğinizin, ağladığında serbest bırakılmasını bekler. Bunun yerine, köpeğinizin sessiz olmasını bekleyin ve ardından iyi davranışların ödüllendirilmesini sağlayın.

Oturmak için puggle öğretmek için yiyecek kullanın.

Oturmak için puggle öğretmek için yiyecek kullanın.

Parmağınız ve başparmağınız arasında küçük bir yiyecek tutunuz, böylece tedavi kürkün burnunun hemen önündedir. İşlemi gösterdiğiniz gibi “sit” komutunu ekleyin. Dikkatini çektiğinizde, muameleyi başının üzerinden geçen arkta kaldırın. Burnu tedaviyi takip ettiğinde, puggle’nın tabanı doğal olarak yere düşer. Alt kısmı zemine temas ettiğinde, tıkırtıya bastırın ve muamele yapın.

Puggle sadece sözlü komuta hızla uyuncaya kadar komutu tekrarlayın.

Köpeğinizi eğitmek için eğitin.

Köpeğinizi eğitmek için eğitin.

Puggle sit komutunu öğrendiğinde, oturmasını sağla. Elinizi tutun, böylece avucunuz durma sinyalinde köpeğinize bakar. Sıkıca “kal” deyin ve küçük bir adım atın. Ponpon kızınızın hareket etmediğinden emin olmak için birkaç saniye bekleyin, sonra uyluklarınızı patlatın ve köpeğin adını arayın. Eğlenceli, parlak bir ses kullanarak “gel” deyin.

Puggle’ınızı ikramiyeyle ödüllendirmeyi veya size ulaştığında övgü almayı unutmayın. Köpeğinizin emri yerine getirme mücadelesi varsa, oturun ve tekrar deneyin, stay komutunu daha kısa bir süre basılı tutun.

Gelecekte puggle’ı öğret.

Puggle’ınızla, dikkat dağıtıcı olmayan bir alanda çitle çevrili geniş bir alanda oynayın. Köpeğinizden uzakta birkaç adım atın. Elinizde bir muamele yapın ve heyecanlı bir sesle “gel” deyin. Size doğru koşmaya başladığında övgüyü verin ve ikramiye ve bir tıklama ile ödüllendirin.

Köpeğiniz size gelmezse, cezalandırmaktan kaçının. Biraz geriye doğru koşun ve ismini söylerken ellerini çırpın. Puggle oyun oynadığınızı düşünebilir ve size doğru koşmak isteyebilir.

Daha karmaşık komutlar eklemeyi düşünün.

Daha karmaşık komutlar eklemeyi düşünün.

Puggle basit komutlara hakim olduktan sonra, daha karmaşık komutlar veya püf noktaları yapmak için eğitebilirsiniz. Sadece puggle’ını ezmediğinden emin ol. Karmaşık bir numara öğretirken, onu tek tek bileşenlere ayırın. Bu şekilde, bir numarayı bir araya getirmeden önce tüm numara için onları bir araya getirebilirsiniz.

Unutma, puggle kolayca dikkatini dağıtacak. Farklı ortamlardaki komutları öğretin; böylece yalnızca evdeyken değil, nerede olursanız olun size uymayı öğrenir.

Categories:   Evcil ve Hayvanlar

Comments