Hamile Köpeğinizi Whelping Kutusuna Nasıl Alıyorsunuz?

Çırpma kutusu, köpeğinizin doğum yapacağı yerdir. Ana köpeği ve yavruları bir arada tutar ve doğumdan kaynaklanan karmaşayı önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, burası köpeğiniz için yeni bir yer olduğundan, kutuya alışması için ona yardım etmeniz gerekir. Köpeğinizi çırpma kutusuna alıştırmak için, beklemesinden birkaç hafta önce başlayın, onu uyumaya ve kutuya koymaya teşvik edin ve içine ev gibi hissettirmek için tanıdık nesneleri yerleştirin.

Köpeğinizin doğurmasından birkaç hafta önce başlayın.

Köpeğinizin doğurmasından birkaç hafta önce başlayın.

Köpeğinizi sürünme kutusuna alıştırmak için birkaç hafta gerekir. Bu, alıştırmaya başlamak için erkenden kutuyu satın almanız gerektiği anlamına gelir. Kutuya aşina değilse, doğum yapmak için kullanmaz.

Whelping kutusunu satın almak ve köpeğinizi tanıtmak için son dakikayı beklemeyin.
Bir köpek hamileliği yaklaşık 63 gün sürer. Veterinerden kaç hafta geçtiğini öğrendikten sonra, köpek kulübesini ne zaman başlatacağını planlayabilirsin.

Kutunun uygun boyutta olduğundan emin olun.

Kutunun uygun boyutta olduğundan emin olun.

Köpeğinizin, yardım kutusunda fiziksel olarak rahat hissetmesi gerekir. Bu, kutunun köpeğiniz için doğru boyutta olması gerektiği anlamına gelir. Kutu, köpeğinizin köpekleri yatırması ve uzamaları için yeterince büyük olmalıdır.

Kutunun çok büyük olmadığından emin olun. Kutunun yavruları ve anneyi yavruların kaçması için fazladan bir boşluk bırakmadan birbirine yakın tutması gerekir.

Köpeğinizin rahat hissettiği bir yer seçin.

Köpeğinizin rahat hissettiği bir yer seçin.

Mümkünse, köpek kulübesini, köpeğin rahat edeceği bir alana yerleştirin. Bu, aşina oldukları veya uyumayı sevdikleri bir oda olabilir. Bu, kutuya daha kolay uyum sağlamasına yardımcı olur.

Unutmayın, odanın sessiz olması ve meşgul olmaması önemlidir. Örneğin, köpeğiniz oturma odasını sevebilir, ancak oturma odası kırma kutusunu yerleştirmek için uygun bir yer değildir.

Kutuyu doğum alanına yerleştirin.

Kutuyu doğum alanına yerleştirin.

Köpeğinizi alışkanlık kutusuna alıştırırken, köpeğinizin doğum yapacağı noktaya yerleştirmelisiniz. Bu, köpeğin bölgeye alışmasına ve yavruları için güvenli olduğunu hissetmesine yardımcı olur.

Kutuyu bir odaya koymayın ve doğumdan önce farklı bir odaya taşıyın.

Sessiz bir yer seçin.

Sessiz bir yer seçin.

Köpeğinizin rahat hissetmesi için, yardım kutusunu özel bir alana yerleştirin. Bu oda sessiz, sıcak, kuru, fazla parlak olmamalı ve normal trafikten ve evinizin heyecanından uzak olmalıdır. Bu, köpeğinizin doğumdan sonra güvende ve güvende hissetmesine yardımcı olacaktır.

İyi yerler; misafir yatak odaları, kullanılmayan banyolar, ders çalışma veya ofisler, çamaşır odaları veya kapalı garajlardır.
Alanın, taslaklardan uzak, sıcak ve insanlardan veya diğer evcil hayvanlardan ayrı olacağından emin olun. Diğer köpekler, yardım kutusuna erişemez.

Köpeğinizi kutuda uyumaya teşvik edin.

Köpeğinizi kutuda uyumaya teşvik edin.

Doğuma kadar geçen haftalarda, köpeğinizi kutuda uyutmaya çalışın. Ayrıca, gün içinde dinlenirken kutuya koymalarına izin verebilirsiniz. Amaç, köpeğinizin delikanlı kutusunu rahat bir yer olarak görmesine yardımcı olmaktır.

Köpeğinizi sık sık bulama kutusuna götürün.

Köpeğinizi sık sık bulama kutusuna götürün.

Köpeğiniz henüz kutuya koymak istemeyebilir. Derhal almadıysa, her gün defalarca kutuya götürün. Ona kutuyu göster ve kutuya sokmaya yardım et.

Köpeğiniz yeterince küçükse, fiziksel olarak onu kutuya koyabilirsiniz, böylece onun kokusunu almaya başlar.
Köpeğinizin içine girmekle ilgilenmiyorsa, gitmesine izin verin ve ertesi gün geri getirin.

Oyuncakları kutuya yerleştirin.

Oyuncakları kutuya yerleştirin.

Köpeğinizin yardım kutusu ile rahat etmesine yardımcı olmanın bir başka yolu da en sevdiği oyuncaklarını buraya koymaktır. Ayrıca en sevdiği battaniyeyi oraya koymak isteyebilirsiniz. Bu, köpeklerin evde ve kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Oyuncaklarını oraya koymak, kutunun tanıdık kokmasına ve ayrıca kutudayken yapması gereken bir şey vermesine yardımcı olacaktır.

Olumlu takviye kullanın.

Olumlu takviye kullanın.

Köpeğinizin kutuya alışmasına yardımcı olmanın bir yolu köpek için olumlu bir ilişki oluşturmaktır. Bunu yapmak için, yakındaki veya çırpma kutusunun içindeyken evcil hayvanınızı okşayabilir ve felç edebilirsiniz. Kutuyla ya da yanına yaklaşınca ona çok fazla övgü vererek yumuşakça ve sevgiyle konuş.

Onu kutunun içine sokmak için ikramiyeyi kullanabilir ya da kamışlama kutusuna girdiğinde ona muamele verebilirsiniz.

Köpeğinizi kutuya zorlamaktan kaçının.

Köpeğinizi kutuya zorlamaktan kaçının.

Köpeğinizin yardım kutusuna alışması biraz zaman alabilir. Ancak, onu kutuya götürmeye ve rahat ve güvenli hissetmesini sağlamaya devam ederseniz, ısınacaktır. Hatırlanması gereken şey, onu asla kutuya zorla sokmamak ya da içine girmediği için onu cezalandırmak değildir.

Whelping kutusuyla negatif ilişkiler kurmak istemezsiniz. Kuklalarını sadece kutuda güvende ve güvende hissederse alır.

Categories:   Evcil ve Hayvanlar

Comments