Doldurulmuş Hayvanlar Nasıl Organize Edilir

Bir çocukluk koleksiyonu sergilemek, küçük bir çocuk odası düzenlemek veya yenidoğan için sevimli bir ekran oluşturmak olsun, doldurulmuş hayvanları düzenli tutmak için çeşitli yollar vardır. Çok sayıda doldurulmuş hayvan varsa bir hayvan salıncakı oluşturabilir veya yalnızca birkaç tanesi için salıncak rafları yapmak için birkaç dal kullanabilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi olarak ya da yerel mobilya mağazanızdan harika bir görüntü çıkaran satın alabileceğiniz hızlı ve kolay depolama alternatifleri vardır.

Malzemelerini topla.

Malzemelerini topla.

Malzemelerinizi yerel hobi mağazanızda, nalburdanızda veya dolarlık mağazanızda bulabilirsiniz. Önceden kesilmiş ahşabı, yerel nalburbanızın “hobi ahşabı” bölümünde ve çam çıtalarını içeren kısımda da ahşap çıta bulabilirsiniz. Aşağıdakilerle üç seviyeli bir salıncak oluşturun:

Dört inç genişliğinde x çeyrek inç kalınlığında ve iki ft uzunluğunda olan altı adet kesme presi ağacı
30 feet ip
Tavan saplamalarına vidalayacağınız iki kanca
Dört ayağı ölçen dört ahşap çıta.
Hobi ön kesimleri ve ahşap çıtalar nispeten ucuzdur, ancak çok az düğüm bulunan ve düz olan çıtaları seçtiğinizden emin olun.
Her raf, birkaç tane daha küçük olanı da içine almak için odalı sekiz Ayı Yap boyutlu oyuncaklara uyar.

Ahşabını hazırla.

Ahşabını hazırla.

Hem hobi ön kesimleri hem de çıtayı zımparalayın. Düzgünce ahşap tırnağınızı kesin, böylece iki metre uzunluğunda altı adet ve bir metre uzunluğunda altı adet olacak. Salıncakınızın her seviyesi için iki iki ayak ve iki ayak bir tahta çıta parçası olmalıdır.

Koltukları yaratın.

Koltukları yaratın.

Hobilerinizin kesildiği yerin kenarına bir çıta yapıştırın. İki hobi ön kesicisini zemine yaklaşık iki ila üç inç ayırarak yerleştirin. Hazır kesimin her bir ucuna bir-ayak uzunluğunda çıta yerleştirip ahşap tutkalı kullanarak sabitleyin. Geriye kalan iki seviyenin her biri için döner koltukları yapıştırmayı tamamlayın.

Tutkal tamamen kurumasını bekleyin. Her bir çıta üzerine ağır bir şey yerleştirin veya çıtayı kelepçeleyin ve tutkal kurudukça önceliklerini yapın.

Koltuklara ve döner çubuğa ip ekleyin.

Koltuklara ve döner çubuğa ip ekleyin.

Çıta parçalarınızın her iki ucuna bir delik açın. Deliğin ipin geçmesi için yeterince büyük olduğundan emin olun. Delme işleminden önce matkap ucunu ipin kalınlığına karşı ölçün. Tavanınızın ne kadar yüksek olduğuna ve salıncakın asılmasının ne kadar düşük olduğuna bağlı olarak gereken halat uzunluğunu ölçün.

Tavanınızın yüksekliğine bağlı olarak dört metre uzunluğundaki ipi yaklaşık sekiz fit kesmeniz gerekecektir. Bir ip parçasını ipi setinizden geçirin, böylece ucu düğümlediğinizden emin olun, böylece delikten tamamen geçmeyecek ve alt kısmı sabitleyecektir. Salıncak koltuğun diğer tarafında ikinci bir düğüm oluşturun, böylece koltuğun üstünde ve altında bir düğüm bulunur.

İki ayak çıta parçasını alın ve salıncak koltuğunun dört santim yukarısına yerleştirin. Halatı çıta etrafına sararak ve ya zımbalarla sabitleyerek ya da etrafını iple düğümleyerek salınımlı çubuk oluşturun.

Diğer iki koltuğu boşaltın.

Diğer iki koltuğu boşaltın.

Halatı her bir ilave seviyeden geçirme ve her bir koltuğu ve döner çubuğu düğümleme işlemini tekrarlayın. Koltukları yaklaşık 18 inç uzakta tutun veya tercihinize göre aralıklarla yerleştirin. Daha büyük hayvanları dipte tutmak için birinci ve ikinci koltuk arasında daha fazla yer açabilirsiniz.

Salınıyı as.

Salınıyı as.

Kancaları tavandaki saplamalara vidalayın. Salıncaklarınızı asmak için güvenli bir saplamanın olduğundan emin olmak için saplama bulucuyu kullanın ve koltuklarınızın sol tarafındaki ip ile sağ taraftaki ip arasındaki mesafeyi ölçün. Bu, kancaların arasındaki mesafe olacak. İplerin uçlarını düğümleyin ve her bir düğümden salınımınızı kancalarınıza asın. Salıncağın her iki tarafında da, düğümün sallanmasını sağlayacak şekilde bir düğümünüz olmalıdır.

Malzemelerini topla.

Malzemelerini topla.

Bir el testeresi, çeşitli uç boyutlarında elektrikli matkaplar, bir inçin sekizde beşinde örgülü bir ip, maskeleme bandı, vidalar ve bir buçuk iki inçlik dallara ihtiyacınız olacak. Şube sayısı ve ip miktarı, kaç hayvan görüntülemek istediğinize bağlı olacaktır.

Şubelerini hazırla.

Şubelerini hazırla.

Düz ve çapı eşit olan dalları seçin. Uçları kesmek, böylece eşit uzunluklarda olmak veya daha rustik bir his elde etmek için kesilmemiş kalmanız gerekebilir. Temiz kesimler için bir el testeresi kullanın. Dalları önce dışarıdan topladıysanız ya da bir hobi ya da ev ve bahçe mağazasından dal satın aldığınızdan emin olun.

Deliklerini aç.

Deliklerini aç.

Şubenizin her bir ucundan bir pilot delik oluşturmak için ilk önce yaklaşık iki inç olan küçük bir matkap ucu kullanın. Pilot deliğini deldikçe ipliğin içine girebilecek kadar büyük bir delik açana kadar matkap ucunuzun boyutlarını arttırmaya devam edin.

İpi kes.

İpi kes.

Halatınızın sallanmasını istediğiniz uzunlukta ölçün ve ipin ucunda bağlayacağınız düğümleri telafi etmek için on dört inç ekleyin. İpinizin ucundaki maskeleme bandını sararak yıpranmayı önleyin. Bu aynı zamanda ipi dal boyunca düzgün şekilde geçirmenizi sağlar.

Şubeyi duvara asın.

Şubeyi duvara asın.

Dalın her iki ucunda, her bir dalda tutturulmuş iki halat parçası olacak şekilde bir ip uzunluğu takın. İpin ucuna bir düğüm bağlayın. Bir matkap kullanın ve ipin üst düğümlerini, pervazların veya tavanın yakınındaki duvara vidalayın.

Salıncakların sadece ipteki düğüm tarafından tutulduğundan emin olun. Özellikle tırmanmak isteyecek gençleriniz varsa, ağır ağırlık taşımazlar. Bir çocuğun çekilmesi durumunda salınmanın duvardan kolayca çıkmasına izin verin.

Yüksekliği ayarlayın.

Yüksekliği ayarlayın.

Salıncağın düz olduğundan emin olun ve salınımın altındaki düğümleri ayarlayarak yüksekliği tercihinize göre ayarlayın. Farklı yüksekliklerde yan yana birkaç salıncak yerleştirme görünümüyle oynayın. Tercih ettiğiniz yükseklikleri elde ettikten sonra, maskeleme bandını ipin uçlarından çıkarın ve ipin uçlarını tercihinize göre yıpratın.

Doldurulmuş oyuncakları farklı renk kombinasyonlarında veya stil kombinasyonlarında asarak dallarınızın görünümünü tazeleyin. Örneğin, tüm beyaz ayıları bir dalda, tüm siyah köpekleri bir başkasına alabilirsiniz.

Doldurulmuş hayvan hamakını asın.

Doldurulmuş hayvan hamakını asın.

Çocuğunuzun odasının üst köşesinde bir hamakta asarak, kullanılamaz duvar alanını kullanın. Doldurulmuş hayvan hamakları çevrimiçi olarak veya yerel çocuklarınızın mağazasında satın alınabilir. Çocuğunuzun odasının herhangi bir köşesine üç kancayı takın ve hamakları kancaların üzerine çıkarın. Kancaların hamakınızın boyutuna uyacak kadar yayıldığından emin olun. Kancalar yerel nalburdan veya dolar dükkanından satın alınabilir.

Hamanızı asmak için güvenli bir saplamanın olduğundan emin olmak için saplama bulucuyu kullanın. Asılı hamaklar temizliği eğlenceli kılar çünkü çocuklar oyuncaklarını hamakların içine fırlatmaktan zevk alır, ancak kancaların saplamalara tam olarak oturduğundan emin olun.
Belki bir hamak için dezavantaj olabilir; çünkü çocuğunuzun büyüklüğüne ve hamakların yerleşimine bağlı olarak oynamak istediklerinde oyuncaklara ulaşamayabilirler. Çocuklar, oyuncaklarına ulaşmak için tırmanmaya çalışabilecekleri veya hatta ulaştıklarında hamakları asabilecekleri gibi güvenlik konularını da düşünün.
Çocuğunuzda kaç tane doldurulmuş hayvan olduğuna bağlı olarak, altındaki hayvanları almak sıkıntı yaratabilir. Çocuğunuzun doldurulmuş hayvanları değil, sadece yığının tepesinde kalanları kullanması için düzenli bir rotasyon almayı düşünün.

Bir sepet veya tel sepet kullanın.

Bir sepet veya tel sepet kullanın.

Çevrimiçi olarak ya da yerel ev ve mobilya mağazanızda büyük bir dokuma sepet veya tel giysi satın alın. Tel sepetler harikadır çünkü tüm oyuncakları görünür halde tutarlar ve oyuncakları kolayca erişilebilir tutarlar. Benzer şekilde, dokuma sepetler hayvanları sevimli bir görüntü sunarken aynı zamanda hayvanları da düzenli tutmaktadır. Hayvanları dik olarak düzenleyin, böylece kafaları sepetin dışına çıkar.

Bir Ikea örgü klozet düzenleyicisini kullanın.

Bir Ikea örgü klozet düzenleyicisini kullanın.

Bir hayvan hamakına benzer şekilde, dolaba bir örgü dolap organizatörü asın veya odanın köşesinden asın. Odanın herhangi bir köşesinde yerel nalburdan veya marketten satın alabileceğiniz bir kancayı takın ve çevrimiçi olarak veya Ikea’dan satın alınabilen organizatörü asın.

Dolap düzenleyici yalnızca belirli boyutta doldurulmuş hayvanları depolayabilir; bununla birlikte, çocuğunuzun istediği zaman hayvanlarını depolaması ve erişmesi uygun olacaktır.
Tavandan asmayı planlıyorsanız, organizatörünüzü asmak için güvenli bir saplamanın olduğundan emin olmak için saplama bulucuyu kullanın.

Ikea Komplement çok kullanımlı askıyı kullanarak hayvanlarınızı gösterin.

Ikea Komplement çok kullanımlı askıyı kullanarak hayvanlarınızı gösterin.

Organizatör atkılar için düşünülmüş olsa da, döngüler doldurulmuş hayvanları da tutmak ve görüntülemek için mükemmeldir. Basitçe bir hayvanın bir yarısını bir halka içine yerleştirin ve onun kolları ve üst gövdesi tarafından askıya alınmasına izin verin. Bir dolaba yerleştirin veya organizatörün üzerine kilitlemek için kapının arkasındaki veya duvardaki kancaya vidalayın.

Boyuta göre düzenleyin.

Boyuta göre düzenleyin.

Kaç tane doldurulmuş hayvan bulunduğuna bağlı olarak, daha küçük olanları saklamamaları için önlerinde tutmak için onları boyuta göre düzenlemek gerekebilir. Onları rafta mı yoksa dolapta mı saklıyorsun, küçük olanları görünür tut.

Hayvanlarınızı görüntülerken eğlenceli desenleri deneyebilirsiniz. Örneğin, tüm büyük hayvanlarınızı beş küçük hayvanla çevrili olarak gösterin ve o odaya devam edin.

Renkli, eğlenceli desenler oluşturun.

Renkli, eğlenceli desenler oluşturun.

Çok fazla doldurulmuş hayvan varsa, onları renkle düzenlemek, odanıza enerji patlaması getirecektir. Örneğin, tüm kahverengi hayvanları bir rafın dibinde ve beyaz olanları da üstte tutabilirsiniz. Ayrıca un siyahları arasında alternatif ve kırmızı bir hayvan olabilir ve odanın etrafındaki kalıbı devam ettirebilirsiniz.

Odanın her bölümünü kullanın.

Odanın her bölümünü kullanın.

Doldurulmuş hayvanlarınızı tek bir alanda sınırlandıracak hiçbir yeriniz yoksa, odanın her bölümünü süslemek için bunları kullanabilirsiniz. Kitaplıkların üstünü, kitaplıkların içinde kitap durur gibi kullanın, ayakkabı raflarındaki ayakkabıların arasında, bir masadaki arkadaşların arasında veya pencere pervazında görüntülenir.

Ayrıca, tüm doldurulmuş kuşların kitap raflarına ve katlarına yerleştirildiği, doldurulmuş balinaların yerde yüzdüğü, katların üzerinde sallanan maymunların ve yatağın altına saklanmış oyuncak ayıların olduğu aptal dünyalar yaratabilirsiniz. Kuruluşunuza ilham vermek için hayal gücünüzü kullanın.

Categories:   Hobiler ve El Sanatları

Comments