Sitrik Asit Nasıl Alabilirsiniz

Sitrik asit, birçok farklı mağaza türünden satın alınabilir. Sitrik asit almayı seçtiğiniz yer, onu ne için kullanmayı planladığınıza ve ne kadar satın almak istediğinize bağlıdır. Sitrik asit, turunçgillerde doğal olarak bulunan, bireylerin ve üreticilerin koruyucu ve çelatlayıcı özellikleri ve ekşi tadı nedeniyle sıklıkla kullandıkları zayıf bir asittir. Sitrik asit konserve, peynir yapımı, ev yapımı ve şekerleme için önemlidir ve bazı tariflerde ve içeceklerde düzenlenecek bir bileşendir. asitlik. İnsanlar ayrıca fizyoterapi banyo tuzları gibi zanaat projeleri için sitrik asit kullanırlar ya da laboratuar deneyleri için sitrik asit satın almakla ilgilenebilirler. Sitrik asidi susuz (susuz) veya monohidrat formunda satın alabilirsiniz.

Ne kadar sitrik asit almanız gerektiğini belirleyin.

Ne kadar sitrik asit almanız gerektiğini belirleyin.

İhtiyacınız olan miktar sitrik asit için nereden alışveriş yapmanız gerektiğini belirler. Küçük miktarlar genel olarak marketten satın alınabilirken, büyük miktarların bir büyük marketten veya çevrimiçi olarak satın alınması gerekebilir.

Projeniz için ne kadar sitrik asit kullanmanız gerektiğini belirttiklerini görmek için aktiviteniz veya tarifinizle ilgili talimatlara bakın.
Bir tarifin birden fazla partisini yapmayı planlıyorsanız veya aktiviteyi tekrarlamak için yeterli miktarda sahip olmak istiyorsanız sitrik asit miktarını artırın. Örneğin, peynir yapımında sitrik asit kullanmayı planlıyorsanız ve kendi peynirinizi düzenli olarak yapmak istiyorsanız, çoklu kullanımlar için yeterli miktarda sitrik asit satın almak isteyeceksiniz.

Yerel süpermarkette sitrik asit arayın.

Yerel süpermarkette sitrik asit arayın.

Gıda sınıfı sitrik asit normalde bir toz halinde bulunur. Tipik olarak, küçük bir miktarda, örneğin 3 ila 5 ons (85 g ila 142 g) bir şişeye ihtiyaç duyduğunuzda bir marketten sitrik asit almak en iyisidir.

Konserve bölümünde sitrik asit olup olmadığını kontrol edin. Genellikle pektin ve diğer konserve malzemeleri ve malzemelerinin yakınında bulunur.

Kaşer bölümünde veya baharat koridorunda ekşi tuz adı altında sitrik asit arayın.

Sitrik asit için doğal gıda dükkanlarını kontrol edin.

Sitrik asit için doğal gıda dükkanlarını kontrol edin.

Sağlıklı gıda mağazaları genellikle sitrik asit taşır ve standart marketlerden daha geniş bir boyuta sahip olabilir. Beklemeden önce stokta ihtiyacınız olan miktarın bulunduğundan emin olmak için mağazayı arayın.

Bir restoran tedarikçisinde alışveriş yapın.

Bir restoran tedarikçisinde alışveriş yapın.

Restoran malzemeleri satan mağazalar, özellikle fırıncılık veya şekerleme malzemeleri satan mağazalar sitrik asit taşıyabilir. Bu tür mağazaların büyük olasılıkla, dökme olarak da mevcut miktarları olacaktır. Büyük miktarda ihtiyacınız varsa, önce burayı kontrol edin.

En az 1 pound (.45 kg) sitrik asit satın almayı planlayın. Daha küçük miktarlar mevcut olmayabilir.

Evde bira malzemeleri satan bir mağaza bulun.

Evde bira malzemeleri satan bir mağaza bulun.

Homebrewers, genellikle örneğin meyve şaraplarındaki asit seviyesine ayarlamak için sitrik asit kullanır. Evdeki bira imalatçılarına hitap eden bir mağazada ayrıca, projeniz için sitrik asidin nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılı bilgi sağlayabilecek bilgili personele sahip olabilir.

Çevrimiçi alışveriş.

Çevrimiçi alışveriş.

Çevrimiçi perakendeciler küçük ve büyük kap sitrik asit kapları satar ve birçok çevrimiçi mağaza bunu pound tarafından satar. Alışverişi atlayabilir ve sitrik asidin kapınıza getirilmesini sağlayabilirsiniz. Sitrik asidi tüketilecek bir şeyde kullanıyorsanız, gıda sınıfı sitrik asit sipariş etmeyi unutmayın.

Nakliye maliyetlerinin sitrik asidi çevrimiçi satın almayı yerel bir restoran tedarikinden veya depodan daha pahalı hale getirebileceğini dikkate alın. Ancak, çevrimiçi fiyatlar genellikle ons başına süpermarket fiyatlarından daha rekabetçidir.

Hangi formda sitrik asit almak istediğinizi seçin.

Hangi formda sitrik asit almak istediğinizi seçin.

Sitrik asit, monohidrat olarak ve susuz formda mevcuttur. Susuz, suyun olmadığı anlamına gelir, bu yüzden sitrik asit, su içeren monohidrat formundan daha tozludur.

Susuz sitrik asit genellikle banyo bombalarında kullanılır, ancak monohidrat formu da işe yarayacaktır.
Proje, bir formun diğerinin üzerinde kullanımını belirtmediği sürece, herhangi birinin çalışması gerekir.

Zanaat mağazalarında sitrik asit olup olmadığını kontrol edin.

Zanaat mağazalarında sitrik asit olup olmadığını kontrol edin.

El yapımı mağazaların sabun yapımı bölümünde susuz sitrik asit bulunabilir, çünkü bu banyo banyo bombalarında yaygın bir bileşendir. İhtiyacınız olan stok miktarına sahip olduklarından emin olmak için oraya gitmeden önce mağazayı arayın.

Sitrik asidi kimyasal bir tedarik şirketi aracılığıyla satın alın.

Sitrik asidi kimyasal bir tedarik şirketi aracılığıyla satın alın.

Bir kimyasal tedarik kaynağı, kalite, doku, miktar ve form bakımından en fazla sayıda seçeneği sağlayacaktır. Tedarikçinizin sattıkları notları tanımlarını okuyun. Birçok tedarikçi, kimyasalın kalitesini göstermek için kendi kalite etiketlerini de yaratır. Sitrik asit aşağıdakiler dahil farklı sınıflarda mevcuttur:

Gıda Kimyasal Kodeksi (FCC) – gıda sınıfı
American Chemical Society (ACS) kalitesi – madde, ACS tarafından yayınlarında reaktif kimyasalları için belirlenen standartları karşılar.

Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) derecesi – USP’nin “Reaktifler, Göstergeler ve Çözeltiler” bölümündeki spesifikasyonlara uyan bir madde.

Categories:   Eğitim ve İletişim

Comments