Sabah 10 Dakika İçinde Nasıl Hazırlanırım?

Çalışmak ya da diğer taahhütler için trene ya da otobüse binmek zorunda kalmadan on dakika önce kalkacak türden biri misiniz? Eğer öyleyse, çok hızlı bir şekilde hazırlanmanıza ve yataktan sıçradıktan çok kısa bir süre sonra kaldırıma çarpmanıza izin veren bir plan ve sabah rutinden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki öneriler, kendinizi bir gece önce ve sabah saatlerinde organize etmek için genel fikirlerdir, böylece biraz daha fazla uyuyabilir ve on dakika içinde kapıdan çıkıp, burada ve orada birkaç dakika sürebilir veya bırakabilirsiniz.

Bir gece önce kıyafetinizi seçin.

Bir gece önce kıyafetinizi seçin.

Gerekirse basıldığından emin olun ve düzeltilmesi gereken onarımları yapın. Doğru bir şekilde seçtiğinizden ve bir palto, fular, şapka veya başka bir şeye ihtiyaç duyduğunuzdan emin olduğunuzdan emin olmak için her zaman hava durumunu kontrol edin.

Ertesi gün gereken tüm eşyaları el çantanıza, sırt çantanıza ya da kurye çantanıza koyun.

Ertesi gün gereken tüm eşyaları el çantanıza, sırt çantanıza ya da kurye çantanıza koyun.

Bu, tüm çalışma dosyalarını, atıştırmalık yiyecekleri, normal hijyen ürünlerini vb. İçerir. Tren veya otobüs biletlerinizin orada olup olmadığını ve gerekirse tarihte olup olmadıklarını kontrol etmeyi unutmayın. Veya, gerektiğinde indirip güncellediğiniz herhangi bir seyahat uygulamasının olduğundan emin olun. Paketlenmiş torbayı kapının yanına koyun, dışarıya doğru koşarken kolay kapmak için.

Öğle yemeğinizi olabildiğince hazırlayın.

Öğle yemeğinizi olabildiğince hazırlayın.

Paketlenebilirse, yap. Soğutmaya ihtiyaç duyması durumunda, gerektiğinde kolay erişim için buzdolabında ön ve ortada bir alan bırakın.

Duş.

Duş.

Yıkamak için önceki geceyi kullanın, böylelikle çoktan halledilir. Ayrıca geceleri de saçlarınızı yıkamanız gerekecektir, bu yüzden zamanla kuruması için yeterince erken yapın.

Uzun, kalın saçlara sahipseniz, öğleden sonra yıkama iyi olabilir veya örülebilir ve sabaha daha fazla kurumasına izin verin.
Saçlar bir gece önce bu kadar zahmete girenler için şekillendirilebilir. Örneğin, örgüler ertesi sabah saçta dalgalar bırakır.

Alarmı kur.

Alarmı kur.

Kendinize izin verdiğiniz on dakikadan beş dakika önce ayarlamak, akıllıca bir fikir olacaktır, bu yüzden uyanmadan ve yataktan kalkmadan önce en az beş dakikanızı ayırabilirsiniz. Çalar saati görmezden gelmekten hoşlanıyorsanız, ses çıkarmayı durdurmak için kalkmak zorunda kalmanız için kolun erişemeyeceği bir yere koyun.

Yeterince uyu.

Yeterince uyu.

Bu, bol bol dinlenebilmenizi sağlamak için iyi bir zamanda yatmak suretiyle gerçekleştirilir. Her şeyi son on dakikaya bırakmak, daha fazla uyku süresi sağlar!

Listeleri yaz.

Listeleri yaz.

Sabahları ne rutin takip edeceğinizi hatırlatmak için listeleri kullanın. Bu listeler, sizin için neyin işe yaradığına bağlı olarak, her hafta hazırlanabilir veya bir kez hazırlanabilir ve uzun bir süre boyunca takip edilebilir. Listeyi kişisel rutininizin ihtiyaçlarına göre düzenleyin. Liste için temel şeyler şunları içerebilir:

Dişleri temizlemek, saçları fırçalamak, makyaj yapmak, diğer kişisel bakım ve hijyeni düzeltmek için hatırlatma
Evin anahtarlarını, telefonunu, nakit parayı vb. Toplamak için hatırlatma
Çöpü dışarı atmak, kediyi beslemek, bazı pencereleri veya kapıları kilitlemek vb.
Su bitkilerini hatırlatmak, başka birini uyandırmak için bir kapıyı çalmak vb.

Listeyi bulabileceğin yere yapıştır.

Listeyi bulabileceğin yere yapıştır.

Liste en hızlı şekilde hatırlatmak için görebileceğiniz bir yere yerleştirilir; eğer acele sizi raydan çıkarır ve sonra ne yapacağınızı unutmanıza neden olur.

Gerekirse ışıkları açın.

Gerekirse ışıkları açın.

Ne yaptığınızı görmek, olaylara çarpmadan hızlı bir şekilde hareket etmek için yeterli ışık almak çok önemlidir. Eğer müzik size yardım ederse, çalmasını sağlayın. (Evde sizinle aileniz, ortaklarınız veya oda arkadaşlarınız yoksa).

Giyinmek.

Giyinmek.

Daha önceki gece seçilen kıyafetleri giyin, bunu tam ışıkta yapın, böylece hata yapmazsınız.

Banyoyu ziyaret et.

Banyoyu ziyaret et.

İşinizi gerektiği kadar çabuk yapın.
Yüzünü yıka. Yüzünü ve gözlerini temizlemek için, daha önce bir gece duş aldığınızı hatırlayarak yüz yıkayıcı kullanın. Bu temizler ve tazelenir.
Temel hijyen ve bakımı gerektiği gibi yapın. Deodorant, parfüm, kolonya vb. Ekleyin.
Saçlarını tara. Stil verirseniz, bu zaman kazandıracak, bu nedenle değerli zamanınızı çiğneyemeyen saç kesimlerini ve stilleri göz önünde bulundurun.
Makyajını yaparsan makyajını yap. Bununla birlikte, seyahat ederken veya işyerinde işyerinde banyo yaparken bunu yapmaktan memnunsanız, bu işlemi daha sonra bırakabilirsiniz. Rutini bir veya iki dakikaya indirirseniz, evde eklemenizi ve hali hazırda hazır olmanızı sağlar. Hızlı ve hafif yap. Biraz rimel ve dudak parlatıcısı ve biraz da örtün.
Dişlerini fırçalayarak bitirin. Ayrıca diş ipi.

On-the-go kahvaltı al.

On-the-go kahvaltı al.

Bu meyveler, kahvaltı barları / bisküviler, enerji / granola bar, protein sallamak, sütlü içecek vb. Olabilir. Bunlar bir gece önce hazırlanmalı ve öğle yemeği ile birlikte çantanıza konulabilir. Gittiğinizde yenebilecek ve içilebilecek bir şey seçin. Diğer bir seçenek ise kahvaltıdan vazgeçmek ve iş yerinize yakın bir kafede olmasını sağlamak veya gitmek için kahvaltınızı satın almak ve çalışma masasında yemek yemek. Evde kahvaltı yapmayı denemek çok fazla zaman alır ve 10 dakika içinde hazırlanırsanız mümkün değildir.

Listeni kontrol et.

Listeni kontrol et.

Gitmeden önce bir şey unuttun mu? Şimdi yap! Çantanı, kahvaltıyı / öğle yemeğini, evin anahtarlarını / arabanın anahtarlarını, telefonunu ve cüzdanını al ve git. Ayakkabılarını ve ceketini unutma.

Categories:   Eğitim ve İletişim

Comments